Fanka SPORT - narożnik niebieski. Informacje sportowe z powiatu dzierżoniowskiego

Przegląd wiadomości sportowych

Najnowsze publikacje

Pierwsze wiosenne zwycięstwo Lechii

Wielkim wydarzeniem minionego weekendu był mecz z udziałem trzecioligowej Lechii Dzierżoniów, która rozpoczęła swoje rozgrywki od mocnego uderzenia inkasując komplet punktów w pierwszym wyjazdowym meczu rundy rewanżowej z rezerwami Górnika Zabrze. Jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych trenera Zbigniewa Soczewskiego, bowiem jesienią ubiegłego roku wygrali oni tylko ze Stalą Bielsko-Biała kończąc tę rundę na przedostatnim miejscu w tabeli.

Bielawscy siatkarze za burtą

W meczu rewanżowym siatkarze OFM Bielawianka Bester Bielawa goszcząc drużynę z Poznania nie zdołali odrobić starty 0:3 z pierwszego meczu rundy play off, a stawką był awans do kolejnej fazy rozgrywek w rywalizacji o I ligę. Podopieczni trenera Marcina Jarosza stracili szansę już w pierwszym secie mając tylko teoretycznie rywala „na widelcu”, bowiem gdy prowadzili 24:21 z niemal stuprocentową perspektywą objęcia prowadzenia, w tym kluczowym momencie zabrakło im koncentracji, co umiejętnie wykorzystali poznaniacy wygrywając set 28:26.

Victoria Tuszyn w sensacyjnym finale

Największym piłkarskim wydarzeniem soboty był mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu pomiędzy Victorią Tuszyn zajmującą aktualnie po rundzie jesiennej piąte miejsce w tabeli klasy okręgowej a IV-ligową Bielawianką Bielawa (8. miejsce). Sensacyjne zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy pokonali gości na własnym boisku aż 4:1. Pierwszego gola dla Victorii zdobył głową Karol Bohajczuk, a po przerwie wyrównał w ekwilibrystyczny sposób Lee Chan Sol.

Fankowy filmik z gali boksu

Specjalna relacja, która powstała z unikalnych momentów uchwyconych na zdjęciach. Siedem pojedynków pięściarskich w relacji jakiej nie zobaczysz z widowni czy telewizji. Wieczór uświetnił występ Moniki Kliś. Zobacz pojedynki bokserów, na ringu walczyli: Przemysław OpalachPatt Warduaszwili, Paweł Rumiński Tomasz Gromadzki,  Robert Parzęczewski Tomasz Gargula, Michał Żeromiński Tomasz Mazur, Michał Leśniak Nadzir Bażhajew, Adam Balski Dariusz Skop, Mateusz Masternak Aleksander Kubicz.

Masternak wypunktował Kubicza

W minioną sobotę, 4 marca, w hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Gala Boksu Zawodowego. Miejsca siedzące na trybunach i wokół ringu dla kibiców były szczelnie wypełnione. W siedmiu stoczonych pojedynkach zawodowych pięściarze wykuwali swoje wyniki w trudzie, pocie i znoju czasami przelewając nawet krew.