.

Góry Suche

Sudecki Gibraltar. Kamieniołom Kamyki, Dolny Śląsk

Miejsca 360. Wyjątkowe miejsce, malowniczy krajobraz i ładne widoki na Góry Sowie. Niepowtarzalne zdjęcie, które przesądziło, że moja nazwa z tytułu wydaje się jedyną słuszną. Oto magiczny swym wyjątkowym widokiem kamieniołom w Górach Suchych.

Lustrzany kamieniołom

Ciekawa lokalizacja poza szlakami. Odwiedź miejsce związane z tajemnicą Sowich Dołów. Tu trafia komisarz Trela prowadząc dochodzenie. Zobacz to miejsce osobiście. Ciekawy fotograficznie środek i ładna panorama okolicy to duży atut tego nieczynnego kamieniołomu.

Stacja kolejowa Meziměstí

Wędrówki 360. Tu i tam z plecakiem i aparatem w nowym wydaniu. Dzisiaj z Czech do Polski przez Góry Suche, część 1/3 wiosennego wypadu. Trasa: Meziměstí – Ruprechtický Špičák – Sokołowsko – Stożek Wielki – Unisław Śląski.

Wieża widokowa Ruprechtický Špičák (Ruprechticki Szpiczak 881 m n.p.m.)

Ślady bytności w Ruprechticach opata klasztoru benedyktynów w Broumovie. Opuszczamy wioskę i wędrujemy w góry żółtym szlakiem na Ruprechtický Špičák (Ruprechticki Szpiczak). Panorama z wieży na szczycie.

Wieża widokowa na Włodzickiej Górze

Miejsca 360. Zaczęło się 91 lat temu, a nawet i jeszcze wcześniej. Przed wieżą istniało na zboczu Włodzickiej Góry (niem. Spitzberg) od strony miejscowości Świerki (Königswalde) schronisko Spitzbergbaude. Jesienią 2018 r. góra wygląda tak...