Fanka Tu i Tam - wędrówki z plecakiem i aparatem

Diora Dzierżoniów - historia w komiksie

Początki firmy, która stała się legendą polskiej elektroniki w przystępnej formie komiksu. Odbudowa fabryki, Srebrny Ton z poniemieckich części, szwedzka Aga, Pionier – pierwszy polski powojenny radioodbiornik rodzimej konstrukcji zespołu inż.  Wilhelma Rotkiewicza i wiele innych ciekawych faktów.

Radio DIORA

Spacer 360 trasą radioodbiorników marki DIORA. Rok 2018 to 100 lat o odzyskania niepodległości przez Polskę, ale też 70 lat o wyprodukowania pierwszego radioodbiornika polskiej konstrukcji. Pionierski Dzierżoniów 3 sierpnia 1948 r. uruchamia seryjną produkcję radia Pionier.

Wieża widokowa Ruprechtický Špičák (Ruprechticki Szpiczak 881 m n.p.m.)

Ślady bytności w Ruprechticach opata klasztoru benedyktynów w Broumovie. Opuszczamy wioskę i wędrujemy w góry żółtym szlakiem na Ruprechtický Špičák (Ruprechticki Szpiczak). Panorama z wieży na szczycie.

Stacja kolejowa Meziměstí

Wędrówki 360. Tu i tam z plecakiem i aparatem w nowym wydaniu. Dzisiaj z Czech do Polski przez Góry Suche, część 1/3 wiosennego wypadu. Trasa: Meziměstí – Ruprechtický Špičák – Sokołowsko – Stożek Wielki – Unisław Śląski.

Pod zamkiem Chojnik, Karkonosze

Wędrówki 360. Zapraszamy na szlak turystyczny u podnóża Karkonoszy. Tu i tam z plecakiem i aparatem z panoramami miejsc w technice zdjęć 360 stopni. Wirtualny spacer na trasie Jagniątków – Zamek Chojnik czyli inaczej, bo nie szlakiem czerwonym z Sobieszowa.